Downloads

Webinar: btw-wijzigingen in de recreatiesector en short-stay-verhuur in 2026

Vanaf 2026 wordt het verlaagde btw-tarief van 9% voor logies afgeschaft. Dit heeft de nodige impact op ondernemers in de recreatiesector. Belastingadviseur Jos Philips vertelt in dit webinar hoe u uzelf voorbereid. Kijk het webinar terug en maak gebruik van zijn tips!

Overnachtingen in hotels, vakantieparken, accommodatieverhuur via platforms, pensions, verhuur van gemeubileerde vakantiewoningen en gemeubileerde stacaravans worden vanaf 1 januari 2026 belast met het algemene btw-tarief van 21%. Er zijn enkele uitzonderingen, zoals voor kamperen. Het kabinet heeft ook plannen aangekondigd een herzieningsregeling in te voeren op de kosten van een verbouwing. Hiermee wordt de gunstige btw-aftrek in short-stay-constructies beperkt.

Tijdens het webinar worden de volgende onderwerpen behandeld:

  • De kabinetsplannen voor de btw in de recreatiesector
  • De herzieningsregeling bij verbouwingen van short-stay-verblijven
  • Praktische tips om slim en efficiënt om te gaan met de nieuwe regels en hoe u uw onderneming in 2025 al voor kunt bereiden
Jos Philips

mr. Jos Philips

+31 88 4821157

Bent u klaar voor de nieuwe regels rondom het inlenen van arbeidskrachten?
Volg ons webinar over de WTTA voor praktische inzichten
Webinar | 10 sep. 2026
Bent u klaar voor de nieuwe regels rondom het inlenen van arbeidskrachten?
Volg ons webinar over de WTTA voor praktische inzichten
Bedankt!
Uw inschrijving betekenen veel voor ons.
Don't miss out on the latest Industry news
You are Subscribed!