Aanvullend uitstel aangiften 2024 (IB en Vpb)
Heeft u gebruikgemaakt van de uitstelregeling voor aangiften IB en Vpb 2024? Houdt dan rekening met het volgende. Het becon-uitstel (aan te vragen door een fiscaal dienstverlener) voor deze aangiften eindigt op 30 april 2026.
Had u te maken met achterstanden, dan kon u tot 1 april 2026 aanvullend uitstel van vier maanden aanvragen. Heeft u dit niet gedaan, dan kunt u vóór 1 mei 2026 nog steeds maximaal twee maanden aanvullend uitstel aanvragen.
Aangifte en uitstel IB en Vpb 2025
Wilt u gebruikmaken van de uitstelregeling (beconregeling) voor IB en Vpb 2025 tot 1 mei 2027, vraag het uitstel dan aan vóór 30 april 2026.
Vennootschapsbelasting (Vpb 2025)
Voorkom belastingrente en dien de aangifte Vpb 2025 in vóór 1 juni 2026. Als u verwacht dat dit niet lukt kunt u het beste uiterlijk 30 april 2026 een verzoek indienen voor een voorlopige aanslag Vpb 2025.
Inkomstenbelasting (IB 2025)
Om belastingrente te voorkomen over de IB 2025 moet u vóór 1 mei 2026 uw aangifte indienen, of een voorlopige aanslag aanvragen. Als u later meer belasting moet betalen dan u eerder hebt ingediend, dan wordt belastingrente berekend vanaf 1 juli 2026.
Margeregeling (btw – globalisatieregeling)
Past u de margeregeling toe en heeft u te maken met een negatief jaarsaldo over 2025? Doe dan een verzoek tot vaststelling van het negatieve jaarsaldo en teruggaaf in via de btw-aangifte over het eerste kwartaal 2026. De deadline voor het indienen van deze aangifte is eind april.
Heeft u vragen over één van bovenstaande regelingen? Neem dan contact op met uw Belastingadviseur of contactpersoon bij Schipper Accountants.